Derani i snaše, ‘ajd u provod na salaše

03. februara 2015 godine organizovano je veče pod nazivom “Derani i snaše, ‘ajd u provod na salaše” na kojoj je 200 gostiju zajedno sa studentima 3 godine hotelijerstva dobilo priliku da doživi istinski duh seoske idile.
Veče animacije „Derani i snaše ajd u provod na salaše“ za cilj je imalo da kroz ples, glumu ,animaciju i gastronomske specijalitete približi gostima vrednosti koje kriju salaši sa naših podneblja. Predstava od 3 čina, KUD Krvočik, profesorka Kristina Košić ali i angažovanje samih gostiju kroz kviz znanja i šaranje torti dočaralo je duh salaša.
Ovu akciju je podržao i popularni trio ,,Državni posao”, koji su bili gosti iznenađenja.
Gosti večeri su bili Dekan PMF-a prof. dr Neda Mimica Dukić, prodekan prof.dr. Lazar Lazić, predsednik opštine Novi Bečej Saša Šućurović, direktorka Turističke organizacije Zrenjanin Marica Kosanović, profesori, asistenti, donatori, roditelji, prijatelji i sugrađani koji su došli da podrže ovaj humanitarni projekat

Tematsko veče je bilo humanitarnog karaktera i sav prikupljeni novac od donatora i ulaznica namenjen je udruženju ,,DEBRA”, iz Beograda, to jest deci oboleloj od retkog oboljenja kože -bulozne epidermolize.
Slatkiši i igračke koje gosti tradicionalno donose na samo veče uručeni su štićenicima u Dečjoj sigurnoj kući u Novom Sadu.

Realizaciju tematske večeri su pomogli: Opština ,,Novi Bečej”, ,,Moja kafanica”, Club ,,Cactus, Tehno S, Viskol, Restoran Sokače, La Strada, Restoran brze hrane ,,SAWA”,Perionica ,,Delfin Wash”, J&V Bački Petrovac,BS Radun, Radio Impuls Bačka Palanka, Kasica Bačka Palanka, Pekara Anja, Pekara Centar, DARKOM, FeedMix, Udruženje Kisačkih Žena, Gomex, Ćulum, Niška Mlekara.
Vredne nagrade u tomboli priređenoj za goste obezbedili su Elnos Tours, Turistička agencija Magelan,Salaš 137, Etno kompleks Tiganjica, Carska Bara, Kozmetički salon My Lady, restoran Cesla, Vinarija Aleks, Vinarija Kabač, Vinarija Đuričić, Vinarija Urošević, RoomEscape.

Dobrodošli na naše tematske večeri!

Predmetni profesor, dr Anđelija Ivkov Džigurski
Asistent, dr Igor Stamenković