Srbija – Srednji vek I`ll be back

U sredu, 7.februara 2018.godine, sapočetkom u 19:30h u restoranu ,,Ribarac“ realizovano je 43. tematsko – humanitarno veče u organizaciji studenata hotelijerstva i gastronomije, ,,Srbija –Srednji vek, I’ll be back!“.
Na ovom događaju bilo je prisutno oko 250 gostiju. Cilj ovog događaja bio je, pored humanitarne svrhe, da gostima pruži edukativno i zabavno putovanje kroz srednjevekovnu Srbiju, radi boljeg upoznanja kulture, običaja, ishrane i tradicije naših predaka u ovom periodu srpske istorije.
Pored predstave, gosti su uživali u zvucima flaute, pod izvedbom Meile Tomé Pihler, u borbi vitezova iz udruženja za očuvanje i negovanje srednjevekovne tradicije i kulture „Crveni Gavranovi“, kao i u nastupu kulturno umetničkog društva ,,Neven“.
Gosti ove večeri bili su i dekanica Prirodno – matematičkog fakulteta prof. dr Milica Pavkov –Hrvojević, direktor Departmana za geografiju, turizam i hotelijerstvo prof. dr Lazar Lazić, rektor univerziteta u Novom Sadu prof. dr Dušan Nikolić, kao i bivši rektor univerziteta i bivši dekan Prirodno – matematičkog fakulteta, prof. dr Miroslav Vesković.
Novčana donacija od prodaje karata i novčanih sponzora namenjena je udruženju građana „Život“ iz Novog Sada, koji pomažu deci u borbi protiv retkih bolesti.
Ovaj događaj su podržali: Proks d.o.o., pekara Milan d.o.o., motel Denis, knjigovodstvena agencija DUNAV MJ, ZU apoteka Irisfarm, Terasa Gang, d.o.o. City gradnja profit, Experience d.o.o., World wide adventures d.o.o., Press International, Tiffany Cosmetics i mnogi drugi.
Vredne nagrade za tombolu obezbedili su: fondacija EXIT, Yumis, Wolf mobile, frizerski salon Manija, vinarije Čoka, Vinum, Hompot, Vinski dvor, Mačkov podrum, picerija Garibaldi, kafana Tako je suđeno, hotel Premier Aqua i mnogi drugi.

Dobrodošli na naše tematske večeri!

Predmetni profesor, prof. dr Anđelija Ivkov – Džigurski
Asistent, doc. dr Igor Stamenković