EX YU just for you

U utorak, 9. februara 2016. godine, u restoranu „Ribarac“ održano je tematsko veče pod nazivom „EX YU JUST FOR YOU“ na kojoj je 250 gostiju sa studentima treće godine hotelijerstva, turizma i lovnog turizma putovalo kroz nekadašnju Jugoslaviju. Veče je imalo cilj da kroz glumu, ples, pevanje i gastronomske specijalitete predstavi nekadašnju SFRJ kao turističku destinaciju. Gosti su bili rektor Univerziteta u Novom Sadu prof. dr Dušan Nikolić, dekanica Prirodno–matematičkog fakulteta prof. dr Milica Pavkov Hrvojević, direktor Departmana za geografiju, turizam i hotelijerstvo prof. dr Lazar Lazić, državni sekretar za turizam prof dr. Lukrecija Đeri, ambasador Bosne i Hercegovine, Njegova Ekselencija gospodin Lazar Mirkić, ministar savetnik u ambasadi Crne Gore  gospodin Vule Tomašević, direktorica Nacionalne turističke organizacije Crne Gore gospođa Željka Radak. Novčana donacija od prodaje karta i od donatora namenjena  je udruženju „Transplant heroji“, udruženju roditelja dece koja su transplantirala organe. Slatkiši, igračke i odeća su uručeni Svratištu za decu ulice u Novom Sadu.

Realizaciju projekta su pomogli: „Work and Travel Group“, „DIDACO commerce“ d.o.o, „Romax Trade“, d.o.o „Erker inženjering“,  d.o.o „Građing“ „Elite“ teniska akademija, club „Museum“, club „Amaretto“, mlin „Škrbić“ „Gomex“, pekara „Blagoje“,  klanica živinskog mesa „Avramović“, „Ćulum“

Vredne nagrade u tomboli priređenoj za goste obezbedili su “Laguna”, parfimerija “EOS”, “LOOK by Mirjana”, “M&M” torbe, hostel “Terasa”, “Viktorija Feniks”.

Dobrodošli na naše tematske večeri!

Predmetni profesor, dr Anđelija Ivkov Džigurski
Asistent, dr Igor Stamenković