EX YU just for you

У уторак, 9. фебруара 2016. године, у ресторану „Рибарац“ одржано је тематско вече под називом „ EX YU JUST FOR YOU “ на којој је 250 гостију са студентима треће године хотелијерства, туризма и ловног туризма путовало кроз некадашњу Југославију. Вече је имало циљ да кроз глуму, плес, певање и гастрономске специјалитете представи некадашњу СФРЈ као туристичку дестинацију. Гости су били ректор Универзитета у Новом Саду проф. др Душан Николић, деканица Природно–математичког факултета проф. др Милица Павков Хрвојевић, директор Департмана за географију, туризам и хотелијерство проф. др Лазар Лазић, државни секретар за туризам проф др. Лукреција Ђери, амбасадор Босне и Херцеговине, Његова Екселенција господин Лазар Миркић, министар саветник у амбасади Црне Горе  господин Вуле Томашевић, директорица Националне туристичке организације Црне Горе госпођа Жељка Радак. Новчана донација од продаје карта и од донатора намењена  је удружењу „Трансплант хероји“, удружењу родитеља деце која су трансплантирала органе. Слаткиши, играчке и одећа су уручени Свратишту за децу улице у Новом Саду.

Реализацију пројекта су помогли: „Wорк анд Травел Гроуп“, „ДИДАЦО цоммерце“ д.о.о, „Ромаx Траде“, д.о.о „Еркер инжењеринг“,  д.о.о „Грађинг“ „Елите“ тениска академија, цлуб „Мусеум“, цлуб „Амаретто“, млин „Шкрбић“ „Гомеx“, пекара „Благоје“,  кланица живинског меса „Аврамовић“, „Ћулум“

Вредне награде у томболи приређеној за госте обезбедили су “Лагуна”, парфимерија “ЕОС”, “ЛООК бy Мирјана”, “М&М” торбе, хостел “Тераса”, “Викторија Феникс”.

Добродошли на наше тематске вечери!

Предметни професор, др Анђелија Ивков Џигурски
Асистент, др Игор Стаменковић