Дерани и снаше, ‘ајд у провод на салаше

03. фебруара 2015 године организовано је вече под називом “Дерани и снаше, ‘ајд у провод на салаше” на којој је 200 гостију заједно са студентима 3 године хотелијерства добило прилику да доживи истински дух сеоске идиле.
Вече анимације „Дерани и снаше ајд у провод на салаше“ за циљ је имало да кроз плес, глуму ,анимацију и гастрономске специјалитете приближи гостима вредности које крију салаши са наших поднебља. Представа од 3 чина, КУД Крвочик, професорка Кристина Кошић али и ангажовање самих гостију кроз квиз знања и шарање торти дочарало је дух салаша.
Ову акцију је подржао и популарни трио ,,Државни посао”, који су били гости изненађења.
Гости вечери су били Декан ПМФ-а проф. др Неда Мимица Дукић, продекан проф.др. Лазар Лазић, председник општине Нови Бечеј Саша Шућуровић, директорка Туристичке организације Зрењанин Марица Косановић, професори, асистенти, донатори, родитељи, пријатељи и суграђани који су дошли да подрже овај хуманитарни пројекат

Тематско вече је било хуманитарног карактера и сав прикупљени новац од донатора и улазница намењен је удружењу ,,ДЕБРА”, из Београда, то јест деци оболелој од ретког обољења коже -булозне епидермолизе.
Слаткиши и играчке које гости традиционално доносе на само вече уручени су штићеницима у Дечјој сигурној кући у Новом Саду.

Реализацију тематске вечери су помогли: Општина ,,Нови Бечеј”, ,,Моја кафаница”, Цлуб ,,Цацтус, Техно С, Вискол, Ресторан Сокаче, Ла Страда, Ресторан брзе хране ,,САWА”,Перионица ,,Делфин Wасх”, Ј&В Бачки Петровац,БС Радун, Радио Импулс Бачка Паланка, Касица Бачка Паланка, Пекара Ања, Пекара Центар, ДАРКОМ, ФеедМиx, Удружење Кисачких Жена, Гомеx, Ћулум, Нишка Млекара.
Вредне награде у томболи приређеној за госте обезбедили су Елнос Тоурс, Туристичка агенција Магелан,Салаш 137, Етно комплекс Тигањица, Царска Бара, Козметички салон Мy Ладy, ресторан Цесла, Винарија Алекс, Винарија Кабач, Винарија Ђуричић, Винарија Урошевић, РоомЕсцапе.

Добродошли на наше тематске вечери!

Предметни професор, др Анђелија Ивков Џигурски
Асистент, др Игор Стаменковић